Terwijl ik mijn late boodschappen in mijn fietstas doe komt Chinaman naar mij toe. De deelnemers aan een Groenproject van Stadsdeel Amsterdam-ZuidOost groeten mij nog steeds. Chinaman is een van hen.Na het project kreeg hij als enige een vast contract bij een commercieel groenbedrijf aangeboden. Maar na lang solliciteren heeft hij zijn droombaan gekregen. Bij de Gemeente wil Chinaman werken.
Chinaman vertelt trots dat hij nog steeds op het rechte pad zit. Werk en zijn salaris hebben hem de vastigheid gegeven om zijn leven op rit te krijgen en te houden. Dat laat hij ook aan iedereen zien. Hij probeert ook een voorbeeld te zijn voor zijn omgeving en jongeren.
Leuk vind ik dat hij ook niet gelukkig is met het verdwijnen van het groen in de Bijlmermeer. De groene parken tussen de Honingraatflats zijn vooral versteend. De kleine laagbouwwijkjes met straatjes, parkeerplaatsen hebben maar een enkele straatboom.
Het groenproject heeft Chinaman zelfvertrouwen gegeven en liefde voor groen. Voor mij is hij het toonbeeld van een zinvol project.
Integreren kan zo simpel zijn.
Ik ben ervan overtuigd dat de meesten zijn als Chinaman. Er zijn ook andere, en die worden meestal gebruikt als clichévoorbeeld voor vreemdelingen.
LikeGeliked door 2 people
mogge Rob
en goed voorbeeld doet volgen , zo gaat het gezegde
ook ik vind het verdwijnen van veel groen en niet alleen in de Bijlmer helaas , vreselijk om te zien
zonnige groet
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een mooi verhaal. Een voorbeeld van hoe het hoort. Ik ben zelf blij voor deze Chinaman. En misschien komt dat meer groen er dan toch… Mooi ochtendgroet.
LikeGeliked door 1 persoon
Groen als basis voor stabiliteit. Het zou geen project moeten zijn, maar doorlopend. Het is een begin, mooi werk!
LikeGeliked door 2 people
Goede zaak, goed voorbeeld.
LikeGeliked door 2 people
Dis lieflik wat ’n bietjie motivering vir iemand kan doen. Hy sal op sy beurt weer ’n inspirasie vir andere wees.
LikeGeliked door 1 persoon
En de Bijlmer is al niet mooi. Wel een mooie integratie.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi dat er ook positieve kanten aan zo’n project zitten.
LikeGeliked door 1 persoon
Ek hou van die groen gedagte
LikeGeliked door 1 persoon
Je moet idd ergens beginnen en zou mooi zijn als Chinaman dit project tot een fantastisch groen einde kan brengen.
LikeGeliked door 1 persoon
Daar kan nooit genoeg gedoen word om die omgewing groen te maak nie…wonderlik dat hierdie man so begeesterd is en dit ook kan oordra aan ander mense.
LikeGeliked door 1 persoon
ha die Rob
ja ik houd de rug soepel hoor
ik heb de geplande wandeling vandaag verschoven , kan heel goed tegen de warmt , maar om er nu een bijna 30 km in te gaan wandelen was zelfs mij wat te bond
heel rustige Hilversumse groet
LikeLike
Hier in het dorp zijn de ‘mannen in het groen’ altijd vrolijk en in voor een praatje. Zou het bij het beroep horen?
LikeGeliked door 1 persoon
Het klinkt hoopgevend.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik moet zeggen dat wat mij betreft in de term ‘integreren’ de laatste jaren steeds vaker iets sterk dwingelanderigs en onechts meeklinkt maar bij wat jij hier beschrijft is mijn eerste en belangrijkste associatie toch ‘integer’. Dank voor dit soort berichten, Rob!
LikeGeliked door 1 persoon
Die chinaman bewandelt de juiste weg. Voor mensen als hij is er hoop.
LikeGeliked door 1 persoon
Och hoe groen was die Bijlmermeer ooit. Parkgebieden met betonnen woonmuren er tussen. Hoe fraai de omgeving, de theorie tot in 1975. Daarna bleek groen het domein van de struikmrovers en verkrachters. De theorie ontmoette de praktijk. En dat is sindsdien niet veel beter geworden. Maar gelukkig is er nog de groene rand langs de Weespertrekvaart en die wat agrarische overkant tot en met Driemond. Daar weet je niet eens dat er zoiets als een wijk als de Bijlmer achter ligt…
LikeGeliked door 1 persoon