Soms zeg ik: de brutalen hebben de halve wereld en de andere helft nemen zij erbij.
Voorrang nemen is in Amsterdam meer de gewoonte. Voorrang krijgen gebeurt dan ook weinig.
Fietsers hebben bij automobilisten dan ook geen goede naam.
Met de volgende link kunt u opzoeken hoe het in uw postcode gebied is gesteld:
https://www.mijnruimte.nu/?utm_source=nb&utm_medium=email&utm_campaign=nb170808-amsterdam-plaatje1
Vind ik leuk:
Vind-ik-leuk Laden...
Gerelateerd
Over Rob Alberts
Mensen, natuur, de aarde, planten en dieren hebben mijn interesse.
Monumentale Bomen fascineren mij.
Onderwijs is mijn passie.
In 1988 ben ik in de Bijlmermeer komen wonen.
De mensen, het groen, de andere manier van bouwen / wonen hebben mijn hart gestolen.
Zonder ver te reizen is hier de hele wereld binnen handbereik.
Rondom mijn huis geniet ik vooral van de Familie Pimpelmees.
In december 2009 ben ik gaan bloggen over wat mij opvalt of wat mij bezig houdt.
Dit bericht werd geplaatst in
Amsterdam,
Fietsen,
gezondheid,
Kinderen,
Politiek en getagged met
fietsen,
Fietsen in Amsterdam. Maak dit favoriet
permalink.
mogge Rob
mijn postcode is er niet bij 🙂
ja fietsers en Amsterdam , ik weet er alles van , ook al ben ik er al heel lang weg
maar als ik er dan toch weer eens fiets ben ik weer in m’n element hihi
opgewekte groet
LikeGeliked door 1 persoon
…en getekend.
LikeGeliked door 1 persoon
Helaas, mijn postcode is er niet bij… maar ik weet sowieso dat de situatie zich hier niet echt voordoet… dit is Amsterdam niet 😉 Nog een fijne dag Rob!
LikeGeliked door 2 people
Sommige fietsers hebben bij mij ook geen goede naam Rob.
Op het trottoir fietsen is tegenwoordig de gewoonste zaak van de wereld.
En de amateurwielrenners, die vinden dat de fietspaden alleen voor hun aangelegd, zijn een grote ergernis.
LikeGeliked door 1 persoon
Hier in het dorp is fietsen nog leuk en geef fietsers regelmatig voorrang dat ze door kunnen fietsen.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook hier geen response, dit is alleen voor de twintig grootste steden.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook hier doet iedereen maar wat. Vooral fietsers met de blik op de telefoon zijn een ramp. Mijn postcode werkt niet ofschoon Leiden toch echt wel tot de 20 grootste steden hoort.
LikeGeliked door 1 persoon
Have a very nice week dear
Kisses
LikeGeliked door 1 persoon
In Amsterdam zal het wel erg zijn met het verkeer, hier is het alleen de schooljeugd die lekker met z’n vieren voor je auto blijven rijden en geen voorrang geven. Er is dan ook nooit een politieagent, dus ze hebben vrij spel.
LikeGeliked door 1 persoon
In ons dorp gaat het redelijk met de fietsers. De auto’s zijn hier eigenlijk nog heer en meester. Maar kom je buiten het dorp, op de fietspaden (de Veluwe) dan zijn het vooral de racefietsen en de senioren met hun e-bike’s die de dienst uit maken. Zie je één van hen voor of achter je zorg dan maar dat je opzij gaat anders ben je het haasje.
LikeGeliked door 1 persoon
Hier in Roeselare hebben de fietsers het ook voor het zeggen. Hier en daar kan het beter, maar daar wordt, hoop ik, aan gewerkt.
LikeGeliked door 1 persoon
Brugge heeft ook een kwalijke reputatie als het gaat over voorrang verlenen. Menig toerist voelt er zich onveilig. Toch rijden de fietsers er niet echt gevaarlijker rond dan andere steden. Al merk ik toch regelmatig medefietsers op die de meest verbijsterende gedragingen vertonen. Ook fietsers moeten voorrang verlenen maar het gebeurt te weinig. Ik bezondig me er helaas ook af en toe aan.
Beschaamde groet,
LikeGeliked door 1 persoon
Cars and cyclists mostly co-exist in Vancouver — so far — but there are always more cars and more cyclists so we need to look at the future very carefully
LikeGeliked door 1 persoon
Gisteren nog werd ik bijna aangereden door een autobestuurdster die een parking wou inrijden en mij gewoon negeerde. Ze trok een gezicht van ‘wat kan ik daar nu aan doen?’ en haar kous was af. Nog een tweede keer en ze heeft weer eens een paar nieuwe kousen.
LikeGeliked door 1 persoon
Hebben jullie geen kousenwinkels?
Verbaasde groet,
LikeGeliked door 1 persoon
Neen, maar we hebben wel winkels die tenenkaas verkopen.
LikeGeliked door 1 persoon
Naar Oma’s recept gemaakt?
Nieuwsgierige groet,
LikeGeliked door 1 persoon
Naar opa’s recept, want die was minder op hygiëne gesteld (wat zijn voeten betrof).
LikeGeliked door 1 persoon
Haha ik netjes mijn postcode intikken geldt het niet voor dorpen alleen voor stadswijken 😉 …
LikeGeliked door 1 persoon
Amsterdam is altijd en zeker sinds de jaren zestig een stad van arbeiders-zelfbestuur geweest. Maling aan de regels, doen! Stoepen zijn fietspaden en opletten in het verkeer heeft geen zin. Moet je maar niet in ee auto rijden of met je kinderen op die zelfde stoep lopen. Maar dat is ook wel wat Nederlands. Zet een normaal autorijdende macho op een racefiets en hij denkt dat hij in de Tour de France meedoet en geen rekening meer hoeft te houden met wat normaal gangbare spelregels zijn. Ik zie het dagelijks. Roepen, foeteren, geen verlichting, bel, geen vingers om richting aan te geven. Gewoon wielrennertje spelen. En dan na afloop thuis vertellen dat je zo lekker hebt gereden…Nee, het is een rampenplan. En ik pleit dan ook voor een fietsvrije stad! Zal ze leren…
LikeLike
In mijn wijk is opvallend veel wandelruimte.
Ehhhhhhh, wie verzint dit?
LikeLike