Rust en groen dat is kenmerkend voor de oude boerderij Landlust. Het gebouw is in 2015 opgeknapt. De boerderij ligt prachtig aan de dijk tussen de Weespertrekvaart en het Diemerbos. Achter de boerderij is een kwekerij waar mooie planten gekweekt en verkocht worden. In de zomermaanden van Mei tot en met september kun je in de theetuin iets drinken met heerlijke zelfgemaakte appeltaart. Ook is er een kleine winkel waar leuke kanootjes gekocht kunnen worden. De producten van de ateliers en werkplaats van Bijzonder Amsterdams worden hier verkocht.
Landlust is een project van Cordaan. Het biedt een dagbesteding aan mensen met een afstand op de arbeidsmarkt. Zij werken op het land, in de kwekerij, horeca of theetuin. Voor sommige van de deelnemers is dit een opstap naar een reguliere betaalde baan.
In de grote kantine is een aparte hoek van Staatsbosbeheer voor educatieve activiteiten. Hier krijgen de kinderen in een sfeervolle omgeving de liefde voor de natuur bijgebracht.
De voormalige koeienstal is tot een prachtige ruimte omgebouwd. Authentieke elementen zijn nog steeds zichtbaar. Deze ruimte is ook te huren voor feesten.
Voor meer info:
https://www.cordaan.nl/locatie/landlust-0
Contact via:
landlust@cordaan.nl
De liefde voor de natuur bijbrengen…het is te proberen maar zie liever dat ze er met de ouders op uit trekken en de natuur ontdekken.
Groetjes
LikeLike
Boerderij Landlust ligt aan de rand van het Diemerbos. Een pracht natuurgebied. Zonnige groet,
LikeGeliked door 1 persoon
Ik vind het niet meer dan normaal dat dit soort projecten bestaan. Toch lopen er nog mensen met een grote boog omheen en steken hun kop in het zand.
LikeGeliked door 1 persoon
Daarom maak ik er graag reclame voor. Zonnige groet,
LikeLike
Het is een prima project, er zijn er meerdere maar deze biedt meer. Heel goed!
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi project waar zo te horen op verschillende vlakken goed werk wordt gedaan.
LikeGeliked door 1 persoon
Een lovenswaardig project!
Vrolijke groet.
LikeGeliked door 1 persoon
Prima toch? Biedt meerdere kansen en dat is helemaal mooi.
LikeLike
dit soort projekten heb je volgens mij alleen maar in grote steden, ik ga eens bekijken of Maastricht ook zo’n voorziening heeft. Wel zijn er in Reijmerstok en in Meerssen zorgboerderijen, maar dat is toch een ander concept, minder openbaar.
LikeGeliked door 1 persoon
Heel lovenswaardig. Door mijn werk en door de problematiek van Eva kom ik met dergelijke projecten in contact.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie reclame!!!
LikeGeliked door 1 persoon
Geweldig dat dit gedaan wordt hoor.
LikeGeliked door 1 persoon
Heel mooi project!
LikeGeliked door 1 persoon
een lovenswaardig project..
en wat inzet van vrijwilligers hoeft het geen fortuin te kosten
groeten
LikeGeliked door 1 persoon
aan de dijk tussen de Weespertrekvaart en het Diemerbos. ?
het ligt aan de west kant van de Weespertrekvaart en het Diemerbos aan de oostkant daar van !
het is 1 van de boerderijen van de floriade uit wat was het 1982
en dan nu nog reclame maken , zou niet nodig moeten zijn
LikeLike
ik lees niet dat er dieren bij betrokken worden. wel plannen, en dat moet wellicht gelezen worden als planten. Het niet betrekken van de vleesproduktie, ook het niet benoemen van het waarom niet, vind ik zwak.
LikeLike
Dank voor de opmerking over mijn typfout.
Waarom er geen vee gehouden wordt op deze boerderij week ik niet.
Ik zal daar bij een volgend bezoek eens naar vragen.
Vriendelijke groet,
LikeLike
Mooie project lijkt me.
LikeLike
Door al je verhalen zou ik zomaar eens een keer af willen reizen richting Adam…….
LikeLike